O NAS


Przedszkole Publiczne Słoneczna Kraina „Ujeścisko” zlokalizowane jest przy ul. Lubelskiej 3A w Gdańsku, wśród domków jednorodzinnych, z dala od ruchliwych ulic i hałasu, niedaleko jeziorka.

Powstało w 2007 roku. Mieści się w budynku willowym, którego przestrzeń w całości przystosowana jest do potrzeb dzieci. Przedszkolny ogród jest rozległą spokojną oazą ze starym sadem owocowym i inspirującym placem zabaw, piaskownicą i kolorowym sprzętem.

W budynku czekają na dzieci kolorowe sale wyposażone są w odpowiednie pomoce dydaktyczne, zabawki, kąciki zabaw, meble dostosowane do wieku dziecka. Przy każdej sali znajduje się łazienka. Naszym atutem jest przedszkolna kuchnia, która przygotowuje smaczne, urozmaicone i zdrowe posiłki. Nie zmuszamy i nie ponaglamy, a różnorodne sposoby zachęty przekonują nawet największych „niejadków”. Zapewniamy 4 posiłki dziennie, przyrządzane zgodnie z obowiązującymi normami oraz uwzględniające indywidualne potrzeby żywieniowe i apetyty dzieci.

W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna i oddany personel obsługowy. Wszyscy nauczyciele posiadają wyższe wykształcenie z kwalifikacjami do pracy w przedszkolu. Nieustannie doskonalą swój warsztat pracy na studiach podyplomowych, kursach i warsztatach. Rodzice naszych przedszkolaków biorą czynny udział w życiu naszego przedszkola oraz są jego współtwórcami.

W chwili obecnej „Słoneczna Kraina” jest już siecią przedszkoli, która cały czas rozwija się i doskonali. Jednak główne założenia i wartości pozostały bez zmian: każde dziecko jest dla nas wyjątkowe, a my tworzymy dla tych wyjątkowych małych ludzi wyjątkowe miejsce, w którym będą czuły się bezpiecznie, będą miały możliwość w sposób twórczy poznawać świat, uczyć się, odkrywać talenty i rozwijać swoje pasje.

Koszt:

1)dla 3,4,5 latków:

1zł- koszt za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu

15zł – stawka żywieniowa (nieobecności są odliczane)

2) dla 6 latków:

brak opłat za pobyt dziecka w przedszkolu

20zł – stawka żywieniowa (nieobecności są odliczane).