Wybierz stronę: Ujeścisko Łęgowo Osowa Wydminy

Lesya Szymczak

Lesya Szymczak

Założycielka oraz dyrektor przedszkola Słoneczna Kraina.

Pedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego, pedagog specjalny.

W swojej codziennej pracy staram się podążać za dzieckiem i zrozumieć jego nieograne możliwości. To dzieci i ich potrzeby wyznaczają kierunki moich działań. W pracy dyrektora priorytetem dla mnie jest  stworzenie dobrego współpracującego i dobrze przygotowanego merytorycznie zespołu, a także zaproszenie do współpracy rodziców naszych przedszkolaków na zasadzie partnerstwa. Podstawą pracy z dzieckiem jest wiedza o jego możliwościach, potrzebach i przeszkodach, które mogą pojawiać się na drodze jego rozwoju.  Dlatego cały czas doskonalę swój warsztat poprzez udział w szkoleniach, kursach, na studiach podyplomowych.

Prywatnie mama trójki dzieci:)

 

Magdalena Rutkiewicz

Wykształcenie:

Pedagogika społeczna – praca opiekuńczo wychowawcza – studia magisterskie ma Uniwersytecie Gdańskim,

Wychowanie przedszkolne z edukacją wczesnoszkolną– studia podyplomowe.

Zarządzanie oświatą – studia podyplomowe.

Coś o mnie:

Powodem dla którego pokochałam pracę z dziećmi jest fascynacja ogromem drzemiącego w nich potencjału – kreatywności, błyskotliwości, łatwości przyswajania wiedzy i ciekawości świata. Dlatego też celem, jaki przyświeca mi podczas zajęć, jest dobieranie takich środków i metod dydaktycznych, aby potencjał ten mógł zostać możliwie najpełniej odkryty i wykorzystany. Równie ważne jest dla mnie kształtowanie w samych Maluchach świadomości własnych możliwości, odwagi wykorzystywania ich w procesie poznawania świata i budowania relacji z rówieśnikami, jak również kształtowanie ich wrażliwości na literaturę, sztukę, muzykę, przyrodę i innych ludzi.

Obecnie jestem również wicedyrektorem do spraw pedagogicznych.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą, co ułatwia mi zrozumienie indywidualnych potrzeb dziecka.

 

Agnieszka Kluz

Wykształcenie: studia magisterskie kierunek pedagogika opiekuńczo-socjalna, studia licencjackie kierunek historia
Coś o mnie: Coś więcej o mnie: Zawsze chciałam w swej pracy zawodowej mieć kontakt z dziećmi, nie sądziłam jednak, że obcowanie z tymi najmłodszymi przyniesie mi tyle satysfakcji i stanie się wyzwaniem, któremu staram się sprostać codziennie na nowo. W wolnych chwilach pielęgnuję zainteresowania historyczne, czytam i medytuję.
Kontakt: agnieszka-kluz@wp.pl

 

Hanna Ciara

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne, kierunek pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, studia podyplomowe kierunek wychowanie przedszkolne.

Coś o mnie : Już jako mała dziewczynka wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi. To one dostarczają mi niezwykle wiele satysfakcji, dzięki czemu czuję się spełniona i szczęśliwa.

W pracy pedagoga najbardziej cenię sobie bezpośredni kontakt z dziećmi i możliwość wejścia w ich świat nie tylko jako opiekun i nauczyciel, ale także jako przyjaciel.

 

Joanna Dębicka

Skończyłam studia o kierunku „Pedagogika wczesnoszkolna z językiem angielskim”. Studia magisterskie ukończyłam na specjalności „Wczesne wspomaganie rozwoju dzieci z niepełnosprawnością”.

Lubię pracować z dziećmi, uczestniczyć w ich zabawach, są one dla mnie nieustanną inspiracją do dalszych działań. Jestem cierpliwa i lubię słuchać:) Zawsze gdzie jest to możliwe – staram się prowadzić do jak najmniejszej ingerencji, aby to sami wychowankowie dążyli do samodzielności, doświadczali i poznawali rzeczywistość, a także przyglądali się jej krytycznie.

Uwielbiam podróże – są one niezbędne do całkowitego poznania siebie i otaczającego nas świata.
W wolnym czasie zamieniam się w plastyka i tworzę jakieś dzieło:)

Ewa Czarnecka

Instruktor tańca towarzyskiego z międzynarodową klasą taneczną S w stylu latynoamerykańskim i standardowym

Zawodowa tancerka, z wykształceniem pedagogicznym. Mistrzyni Polski. Od ponad 20 lat pracuję z dziećmi, prowadząc Studio Tańca (obecnie Black Dance). Uwielbiam swoją pracę. Daje mi bardzo dużo satysfakcji. Często dzieci zaczynają swoją przygodę właśnie w przedszkolu, potem trafiają do mojego klubu, szkolą się ,biorą udział w turniejach. A ja z przyjemnością obserwuję ich rozwój, cieszę się z ich sukcesów, a z porażkami uczę dzieci sobie radzić.
Moim przesłaniem jest rozbudzić w dzieciach miłość do tańca, ruchu i samodoskonalenia się. Zapraszam serdecznie do tej tanecznej przygody.
www.blackdance.com.pl

 

Katarzyna Świecak

 

Z wykształcenia jestem pedagogiem edukacji przedszkolnej.

Cieszy mnie wspólne odkrywanie z dziećmi tego, co nowe i nieznane. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Jestem pełna energii ciekawych pomysłów nakierowanych na rozwój kreatywności i indywidualnych zdolności każdego dziecka. Z łatwością nawiązuję kontakt ze swoimi wychowankami, umiejętnie łącząc opiekuńczość z wymaganiami edukacyjnymi. W wolnym czasie lubię czytać i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Prywatnie jestem szczęśliwą i spełnioną mamą rocznego Fabiana.

 

Anna Zamojska

Anna Zamojska

Wykształcenie:

Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych-Grafika projektowa i Reklama. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Uniwersytet Gdański.

Coś o mnie: Pochodzę z przepięknej, malowniczej miejscowości położonej w samym sercu Poleskiego Parku Narodowego w Woli Wereszczyńskiej, tuż przy dwóch granicach Ukrainy i Białorusi. Natura zawsze towarzyszyła mi w moim artystycznych zdolnościach. W przedszkolu twórczość plastyczna pełni szczególną rolę. To za pośrednictwem twórczej ekspresji plastycznej i percepcji świata dziecko gromadzi doświadczenia zarówno poznawcze jak i twórcze, cieszę się, że mogę dzielić się swoim talentem już z tymi najmłodszymi osóbkami. Jestem osobą otwartą, uśmiechniętą, uwielbiam beztroskość naszych przedszkolaków. Często biorę udział w różnych przedsięwzięciach, organizacjach czy wolontariacie . Moje zainteresowania to: sztuka, biegi ( 10km ), wspinaczka, kajaki, projektowanie, dekoracje a przede wszystkim podróżowanie i góry.

 

Małgorzata Stankiewicz

Wykształcenie: 

Studia licencjackie: Pedagogika szkolna z animacją społeczno – kulturalną

Studia magisterskie: Wczesna edukacja

Coś o mnie:

Uwielbiam pracować z dziećmi, uczą mnie one cieszyć się z najdrobniejszych rzeczy i codziennie na nowo zachwycać się otaczającym światem. Z przyjemnością obserwuję, kiedy samodzielnie do czegoś dochodzą, z uśmiechem słucham, gdy dzielą się ze mną kolejnym, genialnym przemyśleniem i z pełną powagą staram się pomagać w ich „małych-wielkich problemach”.

Rozumiem, jak czasami ciężka potrafi być dla dzieci rozłąka z kochanymi rodzicami, dlatego robię wszystko, aby zapewniać im poczucie bezpieczeństwa i sprawiam, by czas spędzony w przedszkolu upłynął miło.

Nie pozwalam wkraść się nudzie do przedszkola!  Codzienne zajęcia dydaktyczne urozmaicam własnoręcznie przygotowanymi ilustracjami, inscenizuję wierszyki, bajki i od czasu do czasu tworzę kolorowe prezentacje multimedialne, pełne ciekawych zdjęć i obrazków. Tworzę swoim podopiecznym okazje, by wcielali się w role małych odkrywców – dotykali, badali, poznawali.

Mam w głowie niewyczerpaną ilość pomysłów na piękne prace plastyczne oraz na odbywające się w naszej placówce przedstawienia i uroczystości. Ostatnio pochłonęło mnie organizowanie w przedszkolu Biblioteki – robię to z wielką przyjemnością i nadzieją, że nasze przedszkolaki na dobre zaprzyjaźnią się z książkami.

Prywatnie… Jestem osobą ciepłą, spokojną i zadowoloną z życia. Wolny czas lubię spędzać w rodzinnych stronach na Warmii, a szczególnie na wsi – pewnie dlatego mam wielkie serce dla zwierząt. W domu hoduję króliczka o imieniu Niuniuś – jest puszysty, ale uparty i baaardzo leniwy

Do pobrania

Słoneczna Kraina Logo


ul. Lubelska 3A, 80-180 Gdańsk