Wybierz stronę: Ujeścisko Łęgowo Osowa Wydminy
ul. Siedleckiego 16, 80-299 Gdańsk
Zadzwoń 511024444 Napisz do nas slonecznakrainaosowa@gmail.com slonecznakrainaosowa@gmail.com
Szanowni Państwo,
zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020, poz. 493) od 25 marca 2020 r. w Przedszkolu wprowadzamy nauczanie zdalne. Czas, w którym placówki oświatowe będą zamknięte będzie trudnym czasem, ale spróbujmy ten czas wykorzystać dobrze. Darzymy Was ogromny zaufaniem i wiemy, że doskonale sobie poradzicie!
Od jutra 25.03.2020 r. każdy Rodzic będzie otrzymywał od nauczycieli na e-maila propozycję zabaw i kart pracy dla dziecka. Ponadto wszystkie propozycje zabaw i kart pracy dla dzieci będą zamieszczane również w utworzonej zakładce NAUCZANIE ZDALNE (w lewym górnym rogu strony internetowej).
W okresie, w którym Przedszkole będzie zamknięte prosimy o uwzględnienie zasad higieny pracy dzieci oraz zasady bezpieczeństwa dzieci w sieci. Prosimy o zapewnienie odpowiednich warunków do nauki w domu oraz motywowanie i wspieranie w systematycznym uczeniu się dzieci poza Przedszkolem.

Przedstawiamy Państwu kilka rad, jak zorganizować naukę dziecka w domu:
- zachowuj rytm dnia, czyli powtarzające sie fazy, które pozwalają dziecku na stopniowe zrozumienia pojęcia czasu i organizacji oraz dają poczucie bezpieczeństwa, zapewniając mu zdrowy rozwój,
- pamiętaj o pożywnym śniadaniu i stałości godzin podawanych posiłków,
- zadbaj o porządek w miejscu nauki,
- pozbądź się rozpraszaczy, takich jak: telewizor, komputer, telefon komórkowy,
- systematycznie sprawdzaj wiadomości od nauczycieli,
- rób przerwy, odpoczynek jest ważny,
- myśl pozytywnie!

Zachęcamy do korzystania z propozycji udostępnianych dla Państwa i dzieci przez nauczycieli. W przypadku jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt.
Dziękujemy za współpracę i życzymy Wszystkim dużo zdrowia!
Do pobrania

Upoważnienia
Inne
Słoneczna Kraina Logo


ul. Siedleckiego 16, 80-299 Gdańsk