Wybierz stronę: Ujeścisko Łęgowo Osowa Wydminy
 
Kilka faktów:
- Przedszkole Publiczne Słoneczna Kraina "Ujeścisko" funkcjonuje zgodnie z Ustawą Prawo Oświatowe i zarządzeniem MEN w sprawie prowadzenia Placówek Publicznych, co oznacza, że nadzorowani jesteśmy przez Pomorskie Kuratorium Oświaty i Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Gdańsku.
- Przedszkole czynne jest od godziny 6.30 do godziny 17.00. Bezpłatna realizacja podstawy programowej od godziny 8.00 do godziny 13.00.
- Naszymi przedszkolakami są dzieci w wieku od 3 do 7 lat.

Historia:
Początki działalności Przedszkola to rok 2007. Zawsze stawialiśmy bardzo duży nacisk na innowacyjność oraz współpracę z Rodzicami oraz z środowiskiem lokalnym. Zależy nam, aby nasi Absolwenci byli ludźmi świadomymi swojej wartości, a jednocześnie wrażliwymi. Stąd też organizujemy akcje charytatwyne (np.: "Promyczek Dobra") oraz społeczne ("Marsz Małych Ekologów").

Opis:
Przedszkole mieści się budynku wolnostojacym, którego przestrzeń jest przystosowana do potrzeb dzieci. Jesteśmy zlokalizowani blisko kluczowych węzłów komunikacyjnych (dojazd autobusem, tramwajem), blisko ulic: Warszawska, Łódzka, Havla.
Mimo komfortowej lokalizacji, nasze przedszkole jest rozległą spokojną oazą ze starym sadem owocowym i ekologicznym placem zabaw, piaskownicą, dużym i kolorowym sprzętem.
W budynku czekają na dzieci kolorowe sale pełne zabawek i pomocy edukacyjnych.
Nasze przedszkole nie tylko przygotowuje do podjęcia nauki w szkole, ale też pozytywnie wpływa na rozwój społeczny, motoryczny, inspiruje do bycia samodzielnym, kształtuje i rozwija chłonny i elastyczny umysł dziecka.
Nasze przedszkole zapewnia: - wszechstronną edukację pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej; - przyjazną, domową atmosferę akceptacji i wzajemnego zaufania, w której dziecko bawi się i uczy; - prawidłowy rozwój fizyczny poprzez różnorodną aktywność ruchową; - zdobywanie doświadczeń aktorskich, recytatorskich, tanecznych poprzez udział w spektaklach, teatrzykach, konkursach; - szeroką edukację ekologiczną poprzez prowadzenie programu ekologicznego „Mali Ekolodzy”, współpracę z licznymi instytucjami ekologicznymi, udział w konkursach i imprezach promujących zdrowy i ekologiczny styl życia. - profesjonalne i nowatorskie przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole.
Nauczyciele posiadają wyższe wykształcenie z kwalifikacjami do pracy w przedszkolu. Nieustannie doskonalą swój warsztat pracy na studiach podyplomowych, kursach i warsztatach.
Rodzice naszych przedszkolaków biorą czynny udział w życiu naszego przedszkola, są jego współtwórcami.

Nasze przedszkole posiada własną kuchnię! ;) Zapewniamy 4 posiłki dziennie uwzględniające indywidualne potrzeby żywieniowe i apetyty dzieci (śniadanie, II śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek). Posiłki są smaczne, zdrowe, urozmaicone oraz przyrządzane zgodnie z obowiązującymi normami, a dodatki różnorodnych kompozycji owoców i warzyw wzbogacają ich walory. Podajemy dzieciom kompoty, świeżo wyciskane soki , herbaty owocowe i ziołowe.

KOSZT POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU:
- Dziecko 3,4,5 letnie: - 1zł za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu ponad realizację bezpłatnej podstawy programowej - 20 zł - stawka dziennego wyżywienia

 
 
Do pobrania

Słoneczna Kraina Logo


ul. Lubelska 3A, 80-180 Gdańsk