Wybierz stronę: Ujeścisko Łęgowo Osowa Wydminy
Szanowni Państwo,
zgodnie z § 2 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w Przedszkolu wprowadzamy nauczanie zdalne. Czas, w którym placówki oświatowe będą zamknięte będzie trudnym czasem, ale spróbujmy ten czas wykorzystać dobrze. Darzymy Was ogromny zaufaniem i wiemy, że doskonale sobie poradzicie!
Od 29.03.2021r. każdy Rodzic będzie otrzymywał na e-maila propozycję zabaw i kart pracy dla dziecka. Ponadto wszystkie propozycje zabaw i kart pracy dla dzieci będą zamieszczane również w utworzonej zakładce NAUCZANIE ZDALNE.
W okresie, w którym Przedszkole będzie zamknięte prosimy o uwzględnienie zasad higieny pracy dzieci oraz zasady bezpieczeństwa dzieci w sieci. Prosimy o zapewnienie odpowiednich warunków do nauki w domu oraz motywowanie i wspieranie w systematycznym uczeniu się dzieci poza Przedszkolem.

Przedstawiamy Państwu kilka rad, jak zorganizować naukę dziecka w domu:
- zachowuj rytm dnia, czyli powtarzające sie fazy, które pozwalają dziecku na stopniowe zrozumienia pojęcia czasu i organizacji oraz dają poczucie bezpieczeństwa, zapewniając mu zdrowy rozwój,
- pamiętaj o pożywnym śniadaniu i stałości godzin podawanych posiłków,
- zadbaj o porządek w miejscu nauki,
- pozbądź się rozpraszaczy, takich jak: telewizor, komputer, telefon komórkowy,
- systematycznie sprawdzaj wiadomości od nauczycieli,
- rób przerwy, odpoczynek jest ważny,
- myśl pozytywnie!

Zachęcamy do korzystania z propozycji udostępnianych dla Państwa i dzieci przez nauczycieli.
BĘDZIE NAM SZCZEGÓLNIE MIŁO, JEŻELI BEDZIEMY DOSTAWAĆ OD PAŃSTWA ZDJĘCIA Z REALIZACJI ZADAŃ!
W przypadku jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt.Dziękujemy za współpracę i życzymy Wszystkim dużo zdrowia!
Do pobrania

Słoneczna Kraina Logo


ul. Lubelska 3A, 80-180 Gdańsk